Проживання у місцях з високим рівнем шуму і забруднення повітря підвищує ризик ішемічного інсульту.  За оцінкою вчених, підвищення рівня шуму на кожні 10 Дб у населення старше 50 років збільшує ризик інфаркту на 12%

Також цікавий факт, що безсоння також пов'язане з підвищенням рівня шуму. В нормі рівень шуму не повинен бути вищим за 40 дБ, якщо є незначне підвищення - виникають проблеми зі сном.

Комфортний рівень шуму, що приносить розслаблення та задоволення  - дощ, спів птахів, шум моря...

В такому діапазоні: коливання  листя на дереві — 5-10 дБ, вітер — 10-20 дБ, шепіт — 30-40 дБ, приготування їжі — 35-42 дБ, рух ліфта— 34-42 дБ, робота холодильника чи кондиціонера — 42-45 дБ.

Шум  60-80 дБ

Монотонний шум такої інтенсивності може викликати порушення роботи вегетативної нервової системи і сильно втомити, викликати стрес. А саме: великі магазини — 60 дБ, пральна машина — 68  дБ, пилесос— 70 дБ, дитячий плач — 78 дБ, гра на піаніно — 80 дБ, автомобіль — 80 дБ.

Шум 90-110 дБ

Такої потужності звук може призвести до зниження слуху - приглухуватості та ще порушується водно-сольовий обмін. При силі звуку 110 дБ у людини з'являється агресія: шум мотора, мотоцикла, Ніагарський водоспад— 90 дБ, газонокосилка— 100 дБ, концерт та дискотека— 110-120 дБ.

Чи знали Ви, що рівень шуму потяга, що прибуває у метрополітені досягає 90 дб, такий же рівень шуму у старих вагонах метро в русі на максимальній швидкості.

 Навіть розумний годинник попереджає про небезпеку і пропонує якомога менше знаходитися в шумі. Великий відсоток молодого покоління страждає на вушний шум (тінітус)  - саме при гучному прослуховуванні музики ( вище 85 ДБ) , особливо при фоновому шумі (метро) . 

Шум 115-120 дБ

Больовий поріг, коли звук не має, але відчувається біль у вухах. Найчастіше в метро, аеропорт, караоке. 

Шум 140-150 дБ

Може викликати втрату свідомості , луснути барабанні переділки . Приклади такої категорії звуку - працююча дрель, старт ракети, салют, машина з не працюючим глушником.

Цікавий факт, після прослуховування тяжкого рока впродовж 10 хв школярі не можуть згадати таблицю множення. Американський дослідник Девід Елкін у свому експеременті показав, як сире яйце повністю переходить у стан звареного (денатурація білка) за 3 год перед динаміком під час концерту.

 

Шум 180 дБ і далі

Честно кажучи  — це смертельна доза. При дії такої сили звуку починає плавитися метал. Синий кит — 189 дБ.

При постійному надмірному шумі виникає поступове зниження слуху та з'являється власний шум у вусі (Тінітус) - відчувається як писк комаря, дзвін, шум потяга, як фон шуму електропроводів, відчуття шуму роботи власного серця . І найбільше дана проблема виникає вночі, коли важко заснути, зосередитися і відволіктися подразнювального шуму в голові...

Вчасно звертайтеся до лікаря (сурдолога) при виникненні вушного шуму, закладеності вуха та різних дискомфортах. Вчасне лікування в більшості випадків повертає до повноцінного життя.  

Кабінет лікаря сурдолога працює щоденно за адресою м. Ірпінь, вул Пушкінська, 43,А. Прийом пацієнтів за попереднім записом 0978512091. 

Будьте здорові та бережіть себе.