Хронічний тонзиліт ( ХТ) лідирує серед ЛОР патології , поширеність у детей 8-30 % , дорослих 15-63% ( за даними ВООЗ).

 

Турбують такі скарги: дискомфорт / чутливість глотки, сухість /першіння , відчуття “клубка “ в горлі , що викликає бажання прокашлятися чи очистити горло ( випити води).  При цьому мигдалики набряклі , гіперемовані ( почервонілі ) з казеозними пробками, неприємний запах з роту, частий біль у горлі при вживанні холодної їжі, страви зі спеціями .

 

Найчастіше виникає у віці 13-15 років та 18-25 років , цікаво що 15.3-20.0% вагітних мають хронічний тонзиліт в анамнезі.

 

Імунний дисбаланс при ХТ впливає на всі ланки імунітету ( клітинний та  гуморальний ) , що впливає на зниження бар’єрних функцій слизової оболонки та може бути первинним фоном колонізації її патогенними мікроорганізмами.

 

Будь-які форми хронічного тонзиліту можуть бути причиною інфікування всього організму. В лакунах піднебінних мигдаликів патогенні мікроби та віруси при несприятливому факторі ( переохолодження, холодні газовані продукти, стрес ..) та викликає запалення як гострий тонзиліт ( ангіна ) чи паратонзилярний абсцес. 

 

Лікувальні заходи місцева протизапальна терапія, фізіотерапевтичне лікування , промивання лакун мигдаликів , фізіотерапевтична дія.

 

Якщо за рік виникає 4-6 гострих тонзилітів та були паратонзилярні абсцеси  - це може бути показанням до хірургічного видалення. 

 

Рекомендовано проводити санацію лакун піднебінних мигдаликів методом промивання у спокійний період хронічного тонзиліту ( без болей у  горлі та дискомфорті ) з 8-10 років , при встановлені на облік вагітних  та на 30-32 тижні вагітності.

Промивання на апараті “ТОНЗИЛОР”

Процес лікування відбувається за рахунок ультразвукового впливу  на пошкоджені тканини на низьких частотах та вакууму. 

Даний спосіб ідеально підходить при протипоказаннях до анестезії та операції видалення мигдаликів .

 

Пам’ятайте, завжди краще вчасно діагностувати та лікувати, чим мати тяжкі ускладнення.